تکنیک اندام شناسی:

با شناسایی تیپ اندام خودتون می توانید بهترین انتخاب ، برای لباس خودتون را داشته باشید .زمانی که جلوی آینه می ایستید به این نکته توجه کنید که هیچ اندامی وجود ندارد که دچار مشکل نباشه و نقصی نداشته باشه .قبل از هر چیزی مهمترین نکته این است که باور داشته باشید اندام شما زیباست و در فکر خود این را بگنجانید و به این نکته ایمان داشته باشید . اندام خود را عاشقانه دوست داشته باشید. اعتماد به نفس یک اصل مهم در افراد خوشتیپ و خوش پوش است. قبل از لباس پوشیدن به تن بر ذهن و روح خود لباسی زیبا و جذاب بپوشانید.

با شناسایی تیپ اندامتون و انتخاب بهترین نوع لباس ایده آل ترین تصور از خودتون را به نمایش بگذارید.یک سری از افراد هستند خیلی خوب لباس می پوشند این افراد همیشه خوشتیپ به نظر می رسند. دلیلش اینه که آنها اندام خود را درست شناسایی کردنند و نقاط قوت اندامشون را برجسته تر نشان می دهند با انتخاب لباس درست و پوشش اون ضعف و ایراد اندام خود (البته اگه بتونیم اسم اون را ضعف بزاریم ) را برطرف کرده اند .

اما چطور میتونیم به این اندام ایده آل برسیم و چطور میتونیم یک انتخاب ایده آل داشت .هر شخص با هر تیپ اندام که داره فقط کافیه اون را با تیپ اندامی که شناخته شده تطبیق بده وبا انتخاب تیپ خودش به راحتی میتونه بهترین انتخاب را داشته باشه .

حتی ممکنه گاهی اوقات یک اندام به دو تا از فرم ها و تیپ های اندامی برسه اشکال نداره شما می تونید با برداشتن چند پارامتر پررنگ تر از هر دو تیپ اندام استایل ایده آل خود را بسازید. قبل از هرچیزی باید یک نکته طلایی را به شما یاد بدهم ، سعی کنید با لباس پوشیدن کاستی های بدن خود را پوشش دهید مثلا اگر بالاتنه بزرگی دارید لازم نیست لباسی بپوید که بالاتنه را بیشتر نشان دهد تمرکز بینده را به سمت قسمتی از بدن خود ببرید که نقطه قوت استایل شماست سعی کنید لباس های که بالاتنه  پرکار دارند استفاده نکنید .

اگه مشتاق هستید ازتون دعوت میکنم تا با هم ادامه مطلب را بخوانبم

انواع تیپ های اندام شامل موارد زیر که من به اختصار توضیح میدم

تیپ اندام الماسی شکل : قسمت کمر در این افراد خیلی بزرگه و هر چقدر کمر به سمت شانه ها میره باریکتر  میشه . این افراد سر شونه ها کوچیکی دارندو پاهای پهن و درشت دارند این افراد چه لباسی بوشند که اندام ایده آلی داشته باشند : این افراد باید لباس های بپوشند که بالاتنه آنها حجیم تر و بزرگتر نشان داده بشه مثلا لباس های که اپل دارند ، آستین های پفی ، انواع یقه دراپر، یقه های چین دار اما با پارچه های ظریف در بالاتنه استفاده کنند .این افراد حتما از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند تا پاهاشون کشیده تر دیده بشه. در قسمت پایین تر از دامن های کم حجم و پارچه های تیره را برای پایین تنه استفاده کنید و از پارچه های شاین و براق و روشن با جنسیت لطیف برای بالاتنه استفاده کنید

تیپ اندام گلابی شکل:معمولادر این اندام با چاق  ولاغر شدن افراد سایز سینه و کمر باسن تغییر میکنه اما این چاق و لاغر شدن روی سینه تاثیر نمیگذاره و معمولا دور باسن این افراد بزرگ میشه و معمولا اندازه دور باسن نسبت به اندازه نرمال در جدول سایز بندی بزرگتر است این افراد چه لباسی بپوشند؟ این دوستان باید لباسی را انتخاب کنند که قسمت پاییین تنه را کوچکتر نشان دهد تا با قسمت بالاتنه هماهنگی لازم را داشته باشدو کاری بکنند که گودی کمرشون بیشتر دیده بشه پوشیدن شلوار های راسته و دامن های ترک و یا لباس های که برش های عمودی دارهاسفاده کنند و به طور کلی از پارچه های ریزش دار و شومیز های سر هم(قسمت بلوز به دامن وصل است  با کمربند از هم جداشده)

تیپ اندام مثلث وارونه :این اندام دارای دور سینه و شانه های بزرگ و باسن کوچک هستند . بالاتنه این اندام حالت ورزشکاری دارد ولی اگر دچار چاقی شوند تجمع چربی در قسمت شکم و سینه زیاد می شود و زیبایی  استایل را می کاهد . المان بسیار مهم برای این اندام پاهای کشیده و زیباست.لباس مناسب این تیپ یقه های هفتی ، یقه آرشال ، یقه چهار گوش، لباس های کمربند دار و دامن های پر چین .  قسمت سینه را از بقیه اندام به صورت افقی جدا کند. قسمت بالاتنه را باید از لباس هار راه دار استفاده کرد .لباس های که نباید بپوشید شلوار ها و دامن های تنگ ، دامن کوتاه استفاده از اپل ، یقه قایقی، یقه های باز که بر روی شانه فرار میگیرند،آستین کلوش ، کت تنگ

تیپ اندام مستطیل : سایز دور سینه و دور کمر و باسن این استایل بسیار به هم نزدیک است و در واقع این یک استایل پسرانه می توان نامید چرا که برجستگی های زنانه در این اندام دیده نمی شود لباس مناسب این اندام شومیز های گل دار و گشاد ، لباس های داری کمربند که بتواند بخش های بدن شما را از هم متمایز نشان دهد .

تیپ اندام سیبی شکل و گرد این اندام دارای بالاتنه لاغر و پایین تنه چاق هستند ران ها و ساق پای این افراد به نسبت بقیه اندام بزرگتر است و باسن بزرگی دارند لباس مناسب این تیپ استایل عبارتند از لباس های که بلاتنه شما را بزرگتر نشان دهد یقه های چین دار یقه های گرد و سعی کنید بالاته را شلوغ کنید ولی در قسمت پایین تنه از لباس های چین دار و گشاد استفاده نکنید پوشیدن شلوارهای گشاد به این استایل توصیه نمی شود همچنین لباس های عروسکی و دامن های کوتاه مناسب این اندام نیست

تیپ اندام ساعت شنی :ایده آل ترین استایل ساعت شنی است که برای همه شما عزیزان این استایل را آرزو میکنم دور سینه و دور باسن این استایل متعادل و دور کمر باریک و پاهای کشیده و زیبایی دارند قاعدتا این استایل برای پوشش و لباس خود با هیچ محدودیتی روبه رو نیستند.

امیدوارم با خواندن این مطلب توانسته باشید استایل خودتان را تشخیص دهید برای راهنمایی بیشتر در خصوص پوشیدن لباسی متناسب با استایل خود میتوانید به صورت حضوری به فروشگاه پوشاک الغدیر مراجعه کنید و از راهنمایی کارشناسان بخش فروش بهره مند شوید و لباس و مانتو های های مختلف را مناسب با سلیقه و معیار خودتان انتخاب کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.