در این مقاله سعی میکنم تمام پارامترهای که باعث می شود شما یک مانتو اداری شیکو جدید در تن داشته باشد و در محل کار خود احساس بهتری را داشته باشدو در ادامه انواع مانتو اداری برای اندام های مختلف را  به اختصار توضیح میدهم.

جنس پارچه مانتو فرم اداری و لباس فرم اداری

نکته بسیار با اهمیت برای بانوان انتخاب پارچه ای است که اتو کشی راحتی داشته باشد و مانتو اداری پس از شستشوی مکرر کیفیت پارچه خود را حفظ کند.در فصل های گرم سال خنک و در فصل های سرد سال جنس گرم تری داشته باشد..

فاستونی پارچه ای مناسب برای تهیه کت و شلوار اداری است که می تواند در دوخت مانتو فرم اداری هم استفاده شود. دیگر پارچه مناسب برای خانم های کارمند ترگال است. این پارچه سبک و راحت بوده و تن خور خوبی هم دارد. استفاده از کتان، ویسکوز، فیونا، پرادو، کجراه و پارچه پرشیا نیز برای مانتو اداری رایج است.

رنگ مناسب مانتو فرم اداری برای خانم ها

رنگ مانتو میتواند در شیک و با کلاس بودن شما تاثیر بسزایی بگذارد اگر سازمان یا اداره شما فرم خاصی ندارد و شما نمی دانید چه رنگی بپوشید که مورد انتقاد قرار نگیرید میتوانید از رنگ های مرسوم اداره های ایران یعنی مشکی و سرمه ای قهوه ای طوسی و خاکستری استفاده کنید در یاد داشته باشید تحت هیچ عنوان از مانتو های کار شده و مجلسی استفاده نکنید زیرا در نگاه اول دید خوبی به کارفرما و همکاران شما نمیدهد .

اما اگر شما قصد دارید برای سازمان خود فرم اداری انتخاب کنبد و به قسمت رنگ رسیدید پیشنهاد  پوشاک الغدیر به شما  این است که از رنگ های جدیدتر استفاده کنید و سعی کنید ترکیب رنگ ها را برای زیبیایی فرم سازمانتان در نظر بگبرید . برای مثال رنگ طوسی با زرشکی ، رنگ قهو های با کرمی یا طلایی، رنگ مشکی با طوسی ، رنگ سبز با طوسی و …..البته این ترکیب رنگ بستگی به رنگ سازمانی شما دارد عزیزان ما در بخش مشاوره اطلاعاتی جامع تر در این زمینه در اختیار شما می گذارند لطفا با ما در تماس باشید

سایز لباس فرم اداری مناسب:

سایز مانتو اداری در زیباتر به نظر رسیدن آن نقش بسزایی دارد یک مانتو بزرگ شاید حس راحتی به شما بدهد ولی برای پوشیدن آن به صورت مدام احساس خوشایندی ندارید.همچنین تصور میکنید مرتب و شیک نیستید .از طرفی پوشیدن فرم اداری تنگ و چسبان شاید باعث معذب شدن شما بشود و آزادی عمل شما را در کارهای روزانه بگیرد بنابراین فرم سازمانی اندازه تن خود را انتخاب کنید و یادتان باشد از شلوارهای گشاد استفاده نکنید همچنین از شلوارهای پاچه کوتاه به هیچ عنوان برای فرم اداری استفاده نکنید زیرا هماهنگ و مرتب بودن را در پوشش خود از بین میبرید سعی کنید از پارچه های کشی برای فرم اداری استفاده نکنید ..

راهنمایی انتخاب فرم اداری مناسب برای اندام های مختلف

قبل از اینکه بخواهم انواع اندام را توضیح بدهم باسد توجه شما را به این نکته مهم جلب کنم .تشخیص تیپ اندام باعث می شود شما انتخاب صحیح تری را داشته باشد ولی این بدان معنا نیست که شما دچار مشکل هستید و باید عیب خود را پنهان کنید . زیباترین لباس ها در تن آدم هایی است که اعتماد بنفس بالای دارند و شخصیت خود را باور دارند . پس با این مقدمه کوتاه میریم سراغ تیپ شناسی اندام  برای انتخاب مانتو اداری مناسب و شیک برای محیط کار شما عزیزان.

مانتو اداری برای خانم های کوتاه قد:

برای بانوان با فد کوتاه توصیه بسیار مهم انتخاب شلوار با قد و رنگ مناسب است . رنگ شلوار را متضاد با رنگ مانتو نپوشید و همچنین قد شلوار را بلند نگیرید به گونه ای که بر روی کفش شما بیفتد قد شلوار را می کوتاه تر بگیرید و از شلوارهای راسته استفاده کنید .قد کوتاه می تواند یک حسن و زیبایی باشد پس هرگز این تصور را نداشته باشید که باید لباس گشاد بپوشید تا این عیب کمتر دیده شود همچنین پوشیدن مانتو اداری کوتاه و تنگ می تواند شما را کوتاه تر نشان دهد مانتواداری شما باید تا جایی امکان ساده و بدون طرح انتخاب شود و تا پایین زانو باشد و روی اندامتان محکم  قرار بگیرد.

مانتواداری برای خانم های قد بلند

قد بلند بودن یک حسن بحساب می آید اما گاهی قد زیاد بلند باعث معضل می شود و میتواند اندام یک خانم را مردانه و ضمخت نشان دهد .برای انتخاب مانتو اداری در قد بلند توجه داشته باشید مانتو زیاد بلند تا دم مچ پا و مانتو کوتاه تا بالای زانو را هرگز نپوشید زیرا اندام شما را نامتقارن نشان می دهد. استفاده از شلوار های گشاد می تواند استایل شما را بهتر نشان دهد .شلوار راسته و شلوار مخروطی با قد تا مچ برای ست کردن مانتو اداری زنانه پیشنهاد می شود.

طراحی مانتو اداری زنانه  مناسب برای اندام سیبی شکل

اگر در قسمت شکم چربی های اضافی دارید و دچار چاقی شکمی هستید در اصطلاح اندام سیبی دارید . مانتو اداری مناسب اندام سیبی مانتو با رنگ تیره مخصوصا در قسمت میان تنه و همچنین استفاده از شلوار های با فاق بلند و دم پا تنگ است از شلوار های گشاد استفاده نکنید و مانتو خود را تنگ انتخاب نکنید دقت کنید دکمه های مانتو اداری شما کاملا بسته شده باشد و مابین آن باز نباشد

طراحی مانتو اداری زنانه برای اندام گلابی شکل  

خانم هایی که حجم بالاتنه شان کوچکتر از پایین تنه است در اصطلاح اندام گلابی دارند . . یعنی باسن و ران های چاق و عرض شانه ای کمی دارند . بهترین نوع مانتو اداری برای اندام گلابی شگل حالت تونیک است  سعی کنید تمرکز مانتو شما بر قسمت بالاتنه باشد تا چاقی قسمت پایین تنه کمتر دیده شود و از شلوار های راسته استفاده کنید و هرگز شلوار گشاد نپوشید .

طراحی مانتو فرم اداری برای اندام ساعت شنی

یک اندام ورزشکاری برازنده را در هیکل ساعت شنی می بینید. اندام ساعت شنی عرض سرشانه و باسن برابر است و در قسمت میانی خط کمر به خوبی مشخص شده است. این افراد بسیار خوش اندام و شکیل هستند و انتخاب های بیشتری برای خرید مانتو اداری دارند. هیچ گونه محدودیت برای شما وجود ندارد ..

طراحی یونیفرم برای اندام مستطیل شکل

در اندام مستطیل شکل، خط کمر مشخصی ندارد و سرشانه و باسن تقریبا هم اندازه است. خانم هایی با اندام مستطیل شکل یا تیپ پسرانه فاقد برجستگی های معمول اندام هستند و همه هیکل یکسان دیده می شود. بهترین طراحی برای این شکل اندام، ایجاد برجستگی و تعادل در شکل بدن است. از مانتو اداری دو رنگ استفاده کنید. مانتوهای فرم اداری که در قسمت بالاتنه دارای یک رنگ و در قسمت پایین تنه دارای رنگ دیگری هستند، مناسب اندام مستطیل است. مانتو اداری را خریداری کنید که قوس بدن را بیشتر نشان می دهد. شلوار رسمی ساسون دار و پیلی دار هم می تواند پایین تنه را متعادل تر نشان دهد. از شلوار اداری لبه دار استفاده کنید هدف از طراحی مانتو اداری حفظ تعادل در اندام و برداشتن دید از نقاط مشکل ساز است..

برای شیک به نظر رسیدن در محیط های اداری باید به اصول زیبا پوشیدن که در بالا اشاره شد  دقت کنید. اما در نظر داشته باشید  هیچ نکته ای به این اندازه که متناسب با جو سازمان و محل کار خود لباس بپوشید دارای اهمیت نیست . پوشش  نادرست شما می تواند شغل شما را تهدید کند پس در انتخاب   مانتو اداری خود دقت بیشتری کنید . من منتظر نظرات شما در بخش پیشنهادات و انتقادات هستم . امیدوارم مطالب این مقاله به شما کمک کنه تا بهترین انتخاب برای مانتو اداری خود را داشته باشید .